Forumi Kulturor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
» Fotografi - winter
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani EmptyFri Feb 09, 2024 11:28 am nga Arjeta

» Lidhja e fortë midis stomakut dhe shëndetit të tiroides
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani EmptyFri Feb 09, 2024 11:12 am nga Visiana

» Çfarë mund të tregojë fryrja e tepërt e stomakut për shëndetin
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani EmptyFri Feb 09, 2024 11:10 am nga Visiana

» Kurti në OKB: Nuk do të hakmerremi për vrasjen e 10 mijë qytetarëve tanë nga Serbia
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani EmptyFri Feb 09, 2024 11:01 am nga Albani

» Xhamia historike e Myftinisë Pukë , Kodërhani vatër përpjekjesh për Liri e Pavarësi të Atdheut
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani EmptyFri Feb 09, 2024 10:56 am nga Forum Kulturor

» Përurohet rindërtimi i xhamisë së vjetër të “ Kodër Hani ”, Pukë
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani EmptyFri Feb 09, 2024 10:54 am nga Forum Kulturor

» Fotografi te vjetra te Shqiperise
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani EmptyThu Sep 28, 2023 11:03 am nga Era

» Jo vetem mode por edhe ... - photo
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani EmptyThu Sep 28, 2023 10:34 am nga Bledari

» Vendim Kanunor Kishtar i at Nikolla Xhufka
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani EmptyThu Sep 28, 2023 10:03 am nga Donald

» Çifte - foto
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani EmptyThu Sep 28, 2023 9:23 am nga violeta

» Hixhab 2023 - 2024 Modele dhe style te ndryshme
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani EmptyThu Sep 28, 2023 9:16 am nga Esila

» Takim me Atëdhetarin dhe Artistin nga Medvegja
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani EmptyWed Sep 27, 2023 11:06 am nga Forum Kulturor

» Rexhep Abazi -Atëdhetari dhe Artisti nga Medvegja
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani EmptyWed Sep 27, 2023 11:05 am nga Forum Kulturor

» 100 VJET MYFTINIA PUKË 1923 - 2023
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani EmptyWed Sep 27, 2023 11:04 am nga Forum Kulturor

» Oda e Lumes dikur
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani EmptyWed Sep 27, 2023 11:03 am nga Forum Kulturor

Postuesit Kryesore
Admin (1314)
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_lcapIlaç për sy i nxjerrur nga Kurani Voting_barIlaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_rcap 
Forum Kulturor (928)
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_lcapIlaç për sy i nxjerrur nga Kurani Voting_barIlaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_rcap 
Albani (761)
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_lcapIlaç për sy i nxjerrur nga Kurani Voting_barIlaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_rcap 
Muslimanja (601)
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_lcapIlaç për sy i nxjerrur nga Kurani Voting_barIlaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_rcap 
emine (509)
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_lcapIlaç për sy i nxjerrur nga Kurani Voting_barIlaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_rcap 
Era (387)
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_lcapIlaç për sy i nxjerrur nga Kurani Voting_barIlaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_rcap 
Redi (338)
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_lcapIlaç për sy i nxjerrur nga Kurani Voting_barIlaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_rcap 
Visiana (198)
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_lcapIlaç për sy i nxjerrur nga Kurani Voting_barIlaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_rcap 
iDa (175)
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_lcapIlaç për sy i nxjerrur nga Kurani Voting_barIlaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_rcap 
Esila (153)
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_lcapIlaç për sy i nxjerrur nga Kurani Voting_barIlaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_rcap 

Kush është në linjë
48 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 48 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 72 më Thu May 09, 2024 9:08 pm
Vizitor
Sondazh

Cilat tema te forumit lexoni me shume?

Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_lcap3%Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_rcap 3% [ 1 ]
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_lcap14%Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_rcap 14% [ 5 ]
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_lcap11%Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_rcap 11% [ 4 ]
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_lcap58%Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_rcap 58% [ 21 ]
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_lcap0%Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_rcap 0% [ 0 ]
Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_lcap14%Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani Vote_rcap 14% [ 5 ]

Totali i votave : 36


Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani

Shko poshtë

Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani Empty Ilaç për sy i nxjerrur nga Kurani

Mesazh nga Muslimanja Fri Oct 14, 2011 11:21 pm

Një nga kompanitë farmaceutike zvicerane prodhon një ilaçi të quajtur "ilaç kur'anor" që mundëson trajtimin efektiv të personave me shikimit të dobët pa ndërhyrje kirurgjike.Një nga kompanitë farmaceutike zvicerane prodhon një ilaçi të quajtur "ilaç kur'anor" që mundëson trajtimin efektiv të personave me shikimit të dobët pa ndërhyrje kirurgjike.

Një nga kompanitë farmaceutike zvicerane prodhon një ilaçi të quajtur "ilaç kur'anor" që mundëson trajtimin efektiv të personave me shikimit të dobët pa ndërhyrje kirurgjike.

Sipas gazetës Ar-Raya, e cila botohet në Katar. "Ky medikament, i cili u përpilua nga mjeku egjiptian Abdul Basit Muhammed nga sekrecioni i gjëndrave të djersës njerëzore, kishte sukses në 99% të rasteve pa pasoja negative. Ilaçi kur'anor është regjistruar në Evropë dhe SHBA. Gjithashtu bëhet e ditur se kompania zvicerane këtë ilaç e prodhon në gjendje të lëngët dhe pika.

Burim i frymëzimit është nga Kur'ani përkatsisht nga kaptina Jusuf që gjendet në Kur'an.

Dr. Abdul Basit Muhammed theksoi se frymëzimin e mori nga kaptina Jusuf dhe tha: "Një mëngjes, derisa po lexoja kaptinën Jusuf, vëmendjen ma tërhoqi ajeti 84 dhe ajetet që pasojnë"

Dhe, ua ktheu shpinën e tha: "O dëshpërim i im për Jusufin, dhe nga pikëllimi iu zbardhën të dy sytë, po i përmbajtur (nga pikëllimi). "(Kur'an: Jusuf, 84.)

"Ju shkoni me këtë këmishën time, dhe hidhnia atë babait tim në fytyrë, e atij do t'i kthehet të pamurit, e pastaj ejani tek unë me tërë familjen time. (u nisën) Dhe posa u ndanë devet (prej qytetit), i ati i tyre tha: "Unë po e ndiej erën e Jusufit, mos më konsideroni të matufosur." (këtë ia tha familjes së vet në Palestinë). Ata (që ishin prezent) thanë: "Për All-llahun, ti vërtet qëmoti je në humbje". E kur erdhi myzhdexhiu, ia vuri atë (këmishën) mbi fytyrën e tij, atij iu kthye të pamurit dhe tha: "A nuk ju thashë se unë di nga All-llahu çka ju nuk dini?" (Kur'an:Jusuf, 93-96.)

Aty thuhet se Pejgamberi Jakub a.s. vuante për djalin e tij Jusufin a.s., e për të cilin qante shumë. Kjo vuajtje e madhe ishte shkaktar i zbardhjes së syve dhe kur më vonë në sytë e pikëlluara të Jakubit a.s. ia vunë këmishën e Jusufit a.s. Jakubit a.s. iu rikthye të pamurit.

Këtu fillova të mendoj. Çfarë mund të ishte në këmishën ë Jusufit a.s.? Së fundi kam ardhur në përfundim se nuk mund të jetë asgjë më shumë se djersa (aroma të cilën e ndjen Jakubi a.s.). Pastaj fillova të mendoj për djersën dhe përbërjen e saj. Shkova në laborator dhe fillova të hulumtoj.

Kam bëra një seri provash në lepuj. Rezultatet ishin pozitive. Më vonë kam kryer trajtimin në 250 pacientë, duke u dhënë atyre ilaçe dy javë nga dy herë në ditë. Kur arrita sukses në 99% të rasteve, thash në veten time:" Kjo është mrekulli e Kur'anit! "

Dr. Abdul Basti Muhammed rezultatet ua prezantoi institucioneve përkatëse në Evropë dhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës të cilat kanë të bëjnë me patentimin e zbulimeve të reja. Pas provave dhe hulumtimeve të kryera, nënshkroi një kontratë me një kompani zvicerane, me kusht që në paketim të ilaçit në mënyrë të qartë të theksohet "ilaç kur'anor. Firma zvicerane pranoi kërkesën dhe filloi prodhimin e këtij ilaçi.

Allahu i Madhëruar në Kur'anin fisnik thotë: "Ne të shpallim Kur'anin që është shërim dhe mëshirë për besimtarët, kurse jobesimtarëve nuk u shton tjetër përpos dëshpërim. " (Kur'an:El-Isra, 82.)/mesazhi/




Komentet:
Nga: Lavdrim (20 Orë më parë)
S.A. Nese dikush ka info ma shum per ket lloj ilaqi lajmronu se kemi nevoj edhe me gjet adresen si mund ta porosisim. lavdrim-f@live.com
Nga: Stafi i Radios Islam (2 javë më parë)
Esselamu Alejkum të nderuar, nuk kemi ma shumë informata se ky tekst, siq po e shihni tekstin e kemi marrë nga faqja e mesazhit - www.mesazhi.com
Nga: Musa (2 javë më parë)
Selamun alejkum vella a mund ta tregoni ndonje adress apo ndonje nr apo diqka tjeter ku mundemi me gjet ket ilaq , ju lutem sit keni mundsi pergjigjen edhe nese eshte negative Faleminderit per mirkuptim
Nga: rrezon (3 javë më parë)
Pershendetje! A ka mundesi me konkretisht se ku muj me gjet ket ilaq, ju lutem!
Nga: gafa.ch (5 javë më parë)
selam alekym kumuje me gjete qete ilaqe per sy jam einteresume per 2 vajzat e mija si muj me kontaktu me juve jufalemderit shum zoti ju shperblefte
Nga: Urimi (5 javë më parë)
Po, këtë të vërtetë Kuranore e kam hasur disa vite më parë, gjatë leximit në një komentim pikerisht të kësaj kaptine ku përmendet mundësia e ekzistimit të efektit shërues në djersën e njeriut. Dmth teoretikisht muslimanet e kan ditur këtë fakt, ka munguar vetëm veprimi konkret praktik.Një fjalë e urtë thot "nga të thënit në të bërë në mes është një det i gjërë"
Muslimanja
Muslimanja
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 601
Piket : 1929
Respekti : 9
Date e hyrjes : 23/01/2011
Mosha : 45
Vend ndodhja : Tirane

http://islami-puke.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi