Forumi Kulturor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
» Fotografi - winter
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët EmptyFri Feb 09, 2024 11:28 am nga Arjeta

» Lidhja e fortë midis stomakut dhe shëndetit të tiroides
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët EmptyFri Feb 09, 2024 11:12 am nga Visiana

» Çfarë mund të tregojë fryrja e tepërt e stomakut për shëndetin
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët EmptyFri Feb 09, 2024 11:10 am nga Visiana

» Kurti në OKB: Nuk do të hakmerremi për vrasjen e 10 mijë qytetarëve tanë nga Serbia
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët EmptyFri Feb 09, 2024 11:01 am nga Albani

» Xhamia historike e Myftinisë Pukë , Kodërhani vatër përpjekjesh për Liri e Pavarësi të Atdheut
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët EmptyFri Feb 09, 2024 10:56 am nga Forum Kulturor

» Përurohet rindërtimi i xhamisë së vjetër të “ Kodër Hani ”, Pukë
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët EmptyFri Feb 09, 2024 10:54 am nga Forum Kulturor

» Fotografi te vjetra te Shqiperise
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët EmptyThu Sep 28, 2023 11:03 am nga Era

» Jo vetem mode por edhe ... - photo
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët EmptyThu Sep 28, 2023 10:34 am nga Bledari

» Vendim Kanunor Kishtar i at Nikolla Xhufka
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët EmptyThu Sep 28, 2023 10:03 am nga Donald

» Çifte - foto
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët EmptyThu Sep 28, 2023 9:23 am nga violeta

» Hixhab 2023 - 2024 Modele dhe style te ndryshme
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët EmptyThu Sep 28, 2023 9:16 am nga Esila

» Takim me Atëdhetarin dhe Artistin nga Medvegja
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët EmptyWed Sep 27, 2023 11:06 am nga Forum Kulturor

» Rexhep Abazi -Atëdhetari dhe Artisti nga Medvegja
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët EmptyWed Sep 27, 2023 11:05 am nga Forum Kulturor

» 100 VJET MYFTINIA PUKË 1923 - 2023
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët EmptyWed Sep 27, 2023 11:04 am nga Forum Kulturor

» Oda e Lumes dikur
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët EmptyWed Sep 27, 2023 11:03 am nga Forum Kulturor

Postuesit Kryesore
Admin (1314)
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_lcapErdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Voting_barErdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_rcap 
Forum Kulturor (928)
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_lcapErdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Voting_barErdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_rcap 
Albani (761)
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_lcapErdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Voting_barErdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_rcap 
Muslimanja (601)
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_lcapErdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Voting_barErdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_rcap 
emine (509)
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_lcapErdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Voting_barErdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_rcap 
Era (387)
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_lcapErdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Voting_barErdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_rcap 
Redi (338)
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_lcapErdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Voting_barErdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_rcap 
Visiana (198)
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_lcapErdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Voting_barErdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_rcap 
iDa (175)
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_lcapErdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Voting_barErdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_rcap 
Esila (153)
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_lcapErdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Voting_barErdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_rcap 

Kush është në linjë
39 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 39 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 72 më Thu May 09, 2024 9:08 pm
Vizitor
Sondazh

Cilat tema te forumit lexoni me shume?

Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_lcap3%Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_rcap 3% [ 1 ]
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_lcap14%Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_rcap 14% [ 5 ]
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_lcap11%Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_rcap 11% [ 4 ]
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_lcap58%Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_rcap 58% [ 21 ]
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_lcap0%Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_rcap 0% [ 0 ]
Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_lcap14%Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Vote_rcap 14% [ 5 ]

Totali i votave : 36


Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët

Shko poshtë

Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Empty Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët

Mesazh nga Albani Thu Dec 22, 2016 10:07 am

Erdoğan: Kemi jetuar gjithmonë në harmoni me shqiptarët Thumbs_b_c_fb77f9f3e326d681a7f03deb1618de8a-696x396
ANKARA (AA) – Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, pas takimit kokë më kokë dhe mes delegacioneve, kanë mbajtur një konferencë të përbashkët për shtyp, raporton Anadolu Agency (AA).

Pyetjes të një gazetari shqiptar për kontributet në jetën ekonomike dhe politke të shqiptarëve që jetojnë në Turqi, Presidenti Erdoğan i është përgjigjur se “Qytetarët e mi shqiptarë kanë një pozitë të njëjtë si në përpjekjet për zhvillimin e atdheut ashtu edhe të popullit.”

Duke vënë në dukje se kryesisht në lagjen që është rritur ka patur shumë fqinj shqiptarë dhe se është rritur bashkë me to Erdoğan është shprehur: “Madje kemi patur një motër shqiptare Suat, rahmet pastë. Mund të them se jam rritur pjesërisht në dorën e saj. Për këtë arsye jemi ndërthurur në këtë mënyrë dhe kemi një situatë të tillë, si dhe zona ku ndodheshim ishte një zonë ku kultivohej bostani. Kultivoheshin edhe gjëra të tjera ku edhe atje kishim vëllezër shqiptarë. Unë deri në këto ditë nga ato që kam njohur nuk kam parë ndonjë gjë negative të tyre. Ne kemi qenë gjithmonë në harmoni, kemi jetuar bashkë dhe kemi arritur në këto ditë. Gjithashtu besoj se do të ecim përpara me të njëjtën dashuri dhe respekt.”

“Me të vërtetë që gjithë shqiptarët që ndodhen në Bayrampaşa, Küçükçekmece në Stamboll janë të qetë si dhe vendet ku janë ato janë të begatë. Ne jemi të kënaqur me ato dhe jemi të lumtur. I falënderoj ato sepse asnjëherë nuk kanë qenë shkak për përçarje, por kanë qenë gjithmonë në unitet dhe brenda një bashkimi”, është shprehur ndër të tjera Presidenti Erdoğan.

Pas deklaratave të Presidentit Erdoğan gazetari shqiptar ka vënë në dukje se ai ka lidhje me Turqinë dhe ka shtuar se gjyshi i tij ka rënë dëshmorë në luftën e Çanakalasë. Më pas fjalët e gazetarit janë duartrokitur në sallë, ndërsa Erdoğan është shprehur “Rrofshi, Mëshira e Allahut qoftë mbi të.”

Ndërsa për situatën e fundit në Al-Bab ku forcat e Armatosura të Turqisë dhe Ushtria e Lirës Sirianë kanë hyrë në Al-Bab Presidenti Erdoğan është shprehur: “Në orët e mbrëmjes kam biseduar me Shefin e Shtabit të Përgjithshëm. Aktualisht rajoni Al-Bab është plotësisht nën rrethimin e Ushtrisë së Lirë Siriane dhe të ushtarëve tanë. Sigurisht që DEASH aty po bën çdo përpjekje ku kryen sulme me kamikazë dhe çdo lloj tjetër të sulmit, ku së fundmi fatkeqësisht kemi disa dëshmorë dhe të plagosur. Por linja e rrugën nga Al-bab për në Halep është plotësisht nën kontrollin e Ushtrisë së Lirë Siriane dhe të ushtarëve tanë. Uroj që Al-Bab të bie sa më parë dhe populli i Al-Bab-it të gjejë mundësinë të vendoset në trojet territoret e tyre.”

Në lidhje me hetimet për vrasjen e ambasadorit rus në Ankara, Andrey Karlov, Presidenti Erdoğan ka deklaruar se “Parësore është se lidhjet janë plotësisht se është anëtarë i organizatës terroriste FETO dhe këtë nuk kemi nevojë ta fshehim. Që nga vendi që është përgatitur e deri tek lidhjet e tregojnë këtë. Jam i detyruar ta shpreh këtë se fatkeqësisht ende brenda forcave tona të armatosura, madje edhe brenda policisë tonë kemi këtë organizatë të pistë. Sigurisht që vazhdojnë pastrimet dhe do të vazhdojnë. Gjithashtu duhet të jemi të ndjeshëm dhe duhet ta vazhdojmë këtë ndjeshmëri.”

“Unë vetë e kam njohur dhe e kam parë se ambasadori rus gjatë detyrës së tij tre vjeçare në Turqi ka qenë një prej diplomatëve të jashtëzakonshëm. Ai nuk është përfshirë asnjëherë në punët e brendshme të Turqisë, përkundrazi ka dhënë përpjekjet ‘se si mund të avancojnë në një pikë më të mirë marrëdhëniet Turqi-Rusi’. Për këtë unë shpreh përsëri ngushëllimet e mia”, ka shtuar Erdoğan.

Presidenti Erdoğan është shprehur ndër të tjera se “Siç jeni në dijeni tashmë një ekip që ka ardhur nga Rusia është duke hetuar bashkë me ekipet tona. Unë uroj që të arrijmë në një rezultat sa më parë që të jetë e mundur. Ka edhe disa të dhëna se çfarë janë lidhjet me jashtë vendit të këtij personi. Tashmë ekipet e inteligjencës tonë kombëtare dhe ekipet e tjera të hetimit po vazhdojnë punimet dhe më pas rezultatet do ti publikojmë.”
Albani
Albani
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 761
Piket : 2571
Respekti : 103
Date e hyrjes : 12/05/2011
Vend ndodhja : Tirane

https://forumkulturor.albanianforum.net/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi