Forumi Kulturor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
» Fotografi - winter
Nëna e porosit të birin! EmptyFri Feb 09, 2024 11:28 am nga Arjeta

» Lidhja e fortë midis stomakut dhe shëndetit të tiroides
Nëna e porosit të birin! EmptyFri Feb 09, 2024 11:12 am nga Visiana

» Çfarë mund të tregojë fryrja e tepërt e stomakut për shëndetin
Nëna e porosit të birin! EmptyFri Feb 09, 2024 11:10 am nga Visiana

» Kurti në OKB: Nuk do të hakmerremi për vrasjen e 10 mijë qytetarëve tanë nga Serbia
Nëna e porosit të birin! EmptyFri Feb 09, 2024 11:01 am nga Albani

» Xhamia historike e Myftinisë Pukë , Kodërhani vatër përpjekjesh për Liri e Pavarësi të Atdheut
Nëna e porosit të birin! EmptyFri Feb 09, 2024 10:56 am nga Forum Kulturor

» Përurohet rindërtimi i xhamisë së vjetër të “ Kodër Hani ”, Pukë
Nëna e porosit të birin! EmptyFri Feb 09, 2024 10:54 am nga Forum Kulturor

» Fotografi te vjetra te Shqiperise
Nëna e porosit të birin! EmptyThu Sep 28, 2023 11:03 am nga Era

» Jo vetem mode por edhe ... - photo
Nëna e porosit të birin! EmptyThu Sep 28, 2023 10:34 am nga Bledari

» Vendim Kanunor Kishtar i at Nikolla Xhufka
Nëna e porosit të birin! EmptyThu Sep 28, 2023 10:03 am nga Donald

» Çifte - foto
Nëna e porosit të birin! EmptyThu Sep 28, 2023 9:23 am nga violeta

» Hixhab 2023 - 2024 Modele dhe style te ndryshme
Nëna e porosit të birin! EmptyThu Sep 28, 2023 9:16 am nga Esila

» Takim me Atëdhetarin dhe Artistin nga Medvegja
Nëna e porosit të birin! EmptyWed Sep 27, 2023 11:06 am nga Forum Kulturor

» Rexhep Abazi -Atëdhetari dhe Artisti nga Medvegja
Nëna e porosit të birin! EmptyWed Sep 27, 2023 11:05 am nga Forum Kulturor

» 100 VJET MYFTINIA PUKË 1923 - 2023
Nëna e porosit të birin! EmptyWed Sep 27, 2023 11:04 am nga Forum Kulturor

» Oda e Lumes dikur
Nëna e porosit të birin! EmptyWed Sep 27, 2023 11:03 am nga Forum Kulturor

Postuesit Kryesore
Admin (1314)
Nëna e porosit të birin! Vote_lcapNëna e porosit të birin! Voting_barNëna e porosit të birin! Vote_rcap 
Forum Kulturor (928)
Nëna e porosit të birin! Vote_lcapNëna e porosit të birin! Voting_barNëna e porosit të birin! Vote_rcap 
Albani (761)
Nëna e porosit të birin! Vote_lcapNëna e porosit të birin! Voting_barNëna e porosit të birin! Vote_rcap 
Muslimanja (601)
Nëna e porosit të birin! Vote_lcapNëna e porosit të birin! Voting_barNëna e porosit të birin! Vote_rcap 
emine (509)
Nëna e porosit të birin! Vote_lcapNëna e porosit të birin! Voting_barNëna e porosit të birin! Vote_rcap 
Era (387)
Nëna e porosit të birin! Vote_lcapNëna e porosit të birin! Voting_barNëna e porosit të birin! Vote_rcap 
Redi (338)
Nëna e porosit të birin! Vote_lcapNëna e porosit të birin! Voting_barNëna e porosit të birin! Vote_rcap 
Visiana (198)
Nëna e porosit të birin! Vote_lcapNëna e porosit të birin! Voting_barNëna e porosit të birin! Vote_rcap 
iDa (175)
Nëna e porosit të birin! Vote_lcapNëna e porosit të birin! Voting_barNëna e porosit të birin! Vote_rcap 
Esila (153)
Nëna e porosit të birin! Vote_lcapNëna e porosit të birin! Voting_barNëna e porosit të birin! Vote_rcap 

Kush është në linjë
59 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 59 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 72 më Thu May 09, 2024 9:08 pm
Vizitor
Sondazh

Cilat tema te forumit lexoni me shume?

Nëna e porosit të birin! Vote_lcap3%Nëna e porosit të birin! Vote_rcap 3% [ 1 ]
Nëna e porosit të birin! Vote_lcap14%Nëna e porosit të birin! Vote_rcap 14% [ 5 ]
Nëna e porosit të birin! Vote_lcap11%Nëna e porosit të birin! Vote_rcap 11% [ 4 ]
Nëna e porosit të birin! Vote_lcap58%Nëna e porosit të birin! Vote_rcap 58% [ 21 ]
Nëna e porosit të birin! Vote_lcap0%Nëna e porosit të birin! Vote_rcap 0% [ 0 ]
Nëna e porosit të birin! Vote_lcap14%Nëna e porosit të birin! Vote_rcap 14% [ 5 ]

Totali i votave : 36


Nëna e porosit të birin!

Shko poshtë

Nëna e porosit të birin! Empty Nëna e porosit të birin!

Mesazh nga Muslimanja Mon Sep 04, 2017 12:34 pm

Një ndër tregimet më të prekshme që kemi publikuar ndonjëherë.
Biri im i dashur, një ditë prej ditëve do të më shohësh të plakë, jetë e logjikshme në mendjen time!
Të lutëm më jep pak kohë dhe pak durim që të më kuptosh, kur dora ime dridhet dhe më bjen ushqimi në gjoks, kur nuk mund të mbathi rrobat e mia - zbukurohu me durim ndaj meje!
Kujtoi vitet që kanë kaluar, kur unë të mësoja ta bësh atë që unë nuk do të munden ta bëj dot!
Nëse nuk dukem elegante dhe s’më vjen erë e këndshme, mos më qorto!!!
Kujtoi ditët e vegjëlisë kur përpiqesha disa herë të të bëj elegant dhe me erë të këndshme.
Mos qesh me mua nëse sheh injorancën dhe mos kuptimin tim në çështjet e kohës tënde.
Por, ti bëhu syri dhe mendja ime ta arrij atë që më ka ikur. - Unë të kam edukuar, unë të kam mësuar si të ballafaqohesh me jetën, dhe si të mos më mësosh sot çka duhet dhe çka nuk duhet?!!!
Mos u mërzit nga dobësia e kujtesës sime, fjalëve të ngadalëta dhe të menduarit se çka të flas gjatë bisedës me ty, sepse lumturia ime nga biseda është vetëm e vetëm të qendroj me ty!!!
Kur të më dobësohen këmbët e mia në arritjen e cakut që dëshiroj, bëhu i butë me mua dhe kujto se unë të kam kapur për dore shumë herë ashtu që të mund të ecësh. Kurrë mos u turpëro të më kapësh për dore sot, se nesër do të kërkosh dikë që të të kap për dore, kur do të plakesh edhe ti!
Dije se unë nuk pres ditë më të mira sikurse ti, porse me thjeshtësi e pres vdekjen!!!
Rri afër meje, e jo kundër meje!!!
Kur kujton diçka nga gabimet e mia, dije se unë asnjëherë nuk kam dashur diçka tjetër pos të mirave të tua.
Më e bukura që mund ta bësh sot për mua është të falësh lëshimet e mia, dhe të m’i mbulosh të metat…
Allahu të faltë dhe ti mbuloftë lëshimet! Ende, të qeshurat dhe buzëqeshtjet e tua më gëzojnë si kur ishe i vogël; mos më privo nga shoqërimi yt!
Isha me ty në momentin kur linde, ji afer meje kur do të vdes!
Allahu ka thënë: “Zoti yt ka përcaktuar që të mos adhuroni tjetër përveç Atij dhe të silleni mirë me prindërit. Nëse njëri prej tyre, ose të dy e përjetojnë pleqërinë te ti, mos u thuaj “of!” e as mos u fol me zë të lartë, por t’u drejtohesh me fjalë respekti të plotë. Shtriji përpara tyre krahët e përulshmërisë dhe thuaj: “O Zoti im, ki mëshirë ndaj tyre, siç kanë pasur kujdes ata ndaj meje në vegjëli!” (Isra, 23-24)
Muslimanja
Muslimanja
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 601
Piket : 1929
Respekti : 9
Date e hyrjes : 23/01/2011
Mosha : 45
Vend ndodhja : Tirane

http://islami-puke.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi